Rowing Victoria Regattas

2018 BAS Head of Lake

Date: Sun 25th February, 2018
Venue: Lake Wendouree
Lane Draw
Options:    Show
Sunday 25th February, 2018

Race 11. FSCH4+Y96 : Female School Coxed Four Year 9 Division 6First & Final
Start Time: 9:00 AM1000M
A201.02Ballarat Grammar 6 Sophie Gray, Caroline Tatham, Anna Smart, Sophie Hausler, Cox: Tayla Sleep
A301.01Ballarat Clarendon Imani Rodgers, Georgia Ward, Freyja Head, Milli Moncrief, Cox: Sarah Mackay
Race 22. FSCH4+Y95 : Female School Coxed Four Year 9 Division 5First & Final
Start Time: 9:05 AM1000M
B102.04Damascus Hannah Foster, Erica Webb, Meg Wallace, Molly Hudson, Cox: Lily Jackson, Coach: Riley Norman
B202.03Ballarat High Phoebe Wall, Matilda Beazley, Shelby Smith, Sharnee Noble, Cox: Amelia Timmins, Coach: Robert Simmonds
B302.01Ballarat Clarendon Holli Williams, Armani Clark, Maxima Ortiz, Kate Boschen, Cox: Alaina Ryan
B402.05Loreto - Ballarat Brooke Main, Ava Lanyon, Grace Watkins, Brooke O'Brien, Cox: Jorja Grumley, Coaches: Grace Hoffmann, Caitlyn Gittings
B502.02Ballarat Grammar 5 Lily Jenkins, Ella Jordan, Isabella Dart, Ellie Sinclair, Cox: Tayla Sleep
Race 33. MSCH4+Y95-8 : Male School Coxed Four Year 9 Divisions 5 - 8First & Final
Start Time: 9:10 AM1000M
C103.01Ballarat Clarendon Jack Kirby, Nick Rickard, Rupert McDonald, Samuel Artz, Cox: Charlie Sutton
C203.02St Patrick's College Declan Kelly, Benjamin Keen, Patrick Weston, Christian Bourke, Cox: Vidath Jayasooriya
C303.04St Patrick's College Wes Quilliam, Billy Menhennet, Ben Collier, Xavier Cross, Cox: Patrick Dean, Coach: David O'Doherty
Race 44. FSCH4+Y94 : Female School Coxed Four Year 9 Division 4First & Final
Start Time: 9:15 AM1000M
D104.03Ballarat High Georgia King, Laura Beer, Kayla James, Jordan Howard, Cox: Tanika Smith
D204.01Ballarat Clarendon Kyla Heard, Lucy Carter, Charlotte Ross, Molly Grigg, Cox: Holly Hutton
D304.05Loreto - Ballarat Emma Tipper, Mia Litras, Sarah Cushing, Sunday Walker, Cox: Bianca Aguilar, Coach: Tia McLachlan
D404.02Ballarat Grammar 4 Lindley Andrews, Maddie Dodds, Phoebe Tol, Gemma Clinton, Cox: Tayla Sleep
D504.04Damascus Hannah Magee, Millie Wood, Tara Gannon, Sophie Brokenshire, Cox: Lily Jackson
Race 55. MSCH4+Y94 : Male School Coxed Four Year 9 Division 4First & Final
Start Time: 9:20 AM1000M
E205.03St Patrick's College Rory O'Keefe, Jack McKenny, Joshua Conduit, Ethan Postlethwaite, Cox: Bailey Cody
E305.01Ballarat Clarendon Lachlan Cove, Tatlin John, Dylan Douglas, Loki Baker-Radford, Cox: Xiang Ren
E405.02St Patrick's College Fletcher McCarty, Nicholas Cushing, Daniel Edwards, Darby Frazer, Cox: Jackson Long, Coach: Bailey Dodd
Race 66. FSCH4+Y93 : Female School Coxed Four Year 9 Division 3First & Final
Start Time: 9:25 AM1000M
F106.01Ballarat Clarendon Alyssa Trethowan, Carmen Emery, Lillian Reid, Eva Haidacher, Cox: Stella Michie
F206.05Loreto - Ballarat Jessica Mihaljevic, Jade Peterkin, Gabrielle Macdonald, Isabel Ryan, Cox: Eliza Smith, Coach: Chelsea Lewis
F306.02Ballarat Grammar 3 Annabel Muir, Layla Monk, Claire Booth, Stephanie O'May, Cox: Tayla Sleep
F406.04Damascus Kirra Ward, Phoebe Shaw, Charlotte Grimes, Esther Dunlop, Cox: Morgan McCann, Coach: Ryan Van Der Linden
F506.03Ballarat High Shakira Barrett, Jayde Condon, Erin McClafferty, Anna LeeChue, Cox: Gabrielle Mason
F606.06Phoenix Amity Egan, Tahlia Watts, Millie Eastman, Casey Gigliotti, Cox: Sasha Baker, Coach: Sarah Hawkes
Race 77. MSCH4+Y93 : Male School Coxed Four Year 9 Division 3First & Final
Start Time: 9:30 AM1000M
G207.03St Patrick's College Jack Sheehan, Tom McDougall, William Lund, Jack Liston, Cox: Jett Leon, Coach: Lachlan Ross
G307.02Ballarat Grammar 3 Ethan Preston, James Plank, Eric Nguyen, Aden Bermingham, Cox: Angus Conheady
G407.01Ballarat Clarendon Jackson Dun, Thomas Jenkins, Dylan Toulmin, Charlie Stepnell, Cox: Oliver Baum
Race 88. FSCH4+Y92 : Female School Coxed Four Year 9 Division 2First & Final
Start Time: 9:35 AM1000M
H108.05Loreto - Ballarat Gemma Cosgriff, Gemma O'Neil, Casey Dodd, Megan Armstrong, Cox: Chloe Kennedy, Coaches: Monica Young, Annika Harris
H208.02Ballarat Grammar 2 Charlotte Hopkins, Tea Johns, Giulia Dunne, Alice Dufty, Cox: Tayla Sleep
H308.04Damascus Mia Lavery, Jessica Blackmore, Grace Charry, Madison Smith, Cox: Sarah Buck, Coach: John Marshall
H408.03Ballarat High Brooke Bell, Ella West, Holly Ryan, Alana Bodey, Cox: York Drever
H508.01Ballarat Clarendon Adele Grodzki, Keira McDonald, Stephanie Gingell, Zara Faull, Cox: Ruby De Ruiter
Race 99. MSCH4+Y92 : Male School Coxed Four Year 9 Division2First & Final
Start Time: 9:40 AM1000M
I209.03Damascus Patrick Clarke, Ben Cornish, Angus Shillito, John Grimaldo, Cox: Kalle Govan, Coach: Robert Davis
I309.02Ballarat Grammar 2 Sam Hancock, Noah McKinney, Sabastian Pendlebury, Lachlan Maxted, Cox: Angus Conheady
I409.01Ballarat Clarendon Liam Fitzpatrick, Harry Smart, Oscar Gibson, Edwin Lennox, Cox: Samuel Hodge
I509.04St Patrick's College Hugh Ollerenshaw, Jacob Huber, Paddy Tuddenham, Tom McKinnis, Cox: Declan Ryan, Coach: Hamish Crawley
Race 1010. FSCH4+Y91 : Female School Coxed Four Year 9 DivisionFirst & Final
Start Time: 9:45 AM1000M
J110.02Ballarat Grammar 1 Scarlett Burmister, Charlotte Robson, Phoebe Grills, Lily King, Cox: Kirsten Rolt
J210.04Damascus Sarah Burke, Courtney Gass, Zoe Wilson, Olivia Reyntjes, Cox: Mikayla Dwyer, Coach: Georgia Edwards
J310.03Ballarat High Keeley Smith, Tia Skelton, Danielle Lawler, Beth Murfett, Cox: Charlotte McLennan
J410.01Ballarat Clarendon Katie Ling, Emily Selkirk, Sophie Joyce, Charlotte Sutherland, Cox: Sarah Mackay
J510.05Loreto - Ballarat Libby Hutt, Elissa Dunn, Isabella Prendergast, Emma Trigg, Cox: Aisling Love, Coach: Danielle Foley
Race 1111. MSCH4+Y91 : Male School Coxed Four Year 9 Division 1First & Final
Start Time: 9:50 AM1000M
K111.04Damascus Thomas McKay, Lachlan Reynolds, William McKechnie, Riley McCarthy, Cox: Jude Skewes-Clinton, Coach: Michael Bennett
K211.02Ballarat Grammar 1 Sami Regague, Luke Zuell, James Lawry, Will Ussher, Cox: Cormac Mahoney
K311.01Ballarat Clarendon Ned Quail, William Talbot, James Caligari, George Tennant, Cox: Charlie Sutton
K411.05St Patrick's College Josh Phillips, Jake Polkinghorne, Ben Nash, Alexander Pituch, Cox: Cael Walsh, Coaches: Xavier Schuurs, Brendan Scott
K511.03Ballarat High Mackenzie Bowen, Adrian Menzoda, Lachlan McKenzie, Oscar Broad, Cox: Elijah O'Brien
Race 1212. FSCH4+Y105-6 : Female School Coxed Four Year 10 Divisions 5 & 6First & Final
Start Time: 9:55 AM1000M
L212.03Phoenix Alyssa Goodwin, Hannah Thorp, Jessica Angel, Hannah Collins, Cox: Jack Anderson
L312.01Ballarat Clarendon Caitlyn Nicholson, Olivia Putland, Olivia Pinder, Georgia Scobie, Cox: Holly Hutton
L412.02Loreto - Ballarat Jessica Tabb, Hannah Byvoet, Mimi Barnett, Emily Bathurst, Cox: Lucy Reed
Race 1313. MSCH4+Y105-8 : Male SchoolFirst & Final
Start Time: 10:00 AM1000M
M213.03St Patrick's College Patrick Heagney, William Gilbert, Samuel Constable, Ethan Kennedy, Cox: Connor Chatham, Coach: Jack O'Keane
M313.01Ballarat Clarendon James Tantau, Charles Pritchard, Louis Douglas, Liam Tuohey, Cox: Oliver Baum
M413.04St Patrick's College Carl Roberts, Max Cowling, Josh Farrington, Aidan Rieniets, Cox: Charlie Walters
M513.02Ballarat Grammar 5 Maxwell Mizzi, Josh Mackley, Matt Walker, Stuart Unwin, Cox: Jeremy Aked
Race 1414. FSCH4+Y101 : Female School Coxed Four Year 10 Division 1First & Final
Start Time: 10:05 AM1000M
N114.03Ballarat High Lilly Kimber, Nicole Sims, Ella Glenwright, Hayley McLean, Cox: Angelina Givvens
N214.01Ballarat Clarendon Poppy Douglass, Zoe Cowan, Gemma Sounness, Grace Davies, Cox: Cheyanne Bradshaw
N314.05Loreto - Ballarat Maggie Ryan, Annika Haase, Amy Loader, Ally Trigg, Cox: Georgia Loader, Coach: Gabrielle Howard
N414.02Ballarat Grammar 1 Kate Hawker, Annie Trotter, India Flamsteed, Febey McClure, Cox: Alexandra Gaylard
N514.04Damascus Sarah Matheson, Bella Vallance, Kaiah McCahon, Stephanie Fitzgerald, Cox: Matilda Lloyd, Coach: Dean Kittelty
Race 1515. MSCH4+Y101 : Male School Coxed Four Year 10 Division 1First & Final
Start Time: 10:10 AM1000M
O115.01Ballarat Clarendon Nicholas Raschilla, Jack Livingston, Takumi Trevena, Ethan Knight, Cox: Charlie Sutton
O215.05St Patrick's College Sean Clarke, Nick Stevens, Jack Carey, Thomas Barry, Cox: Rory O'Keefe, Coach: David O'Doherty
O315.03Ballarat High Zac Andrews, Riley O'Keefe, Trent Severino, Paul Werry, Cox: Charli Williams
O415.04Damascus Bailey Wilson, Douglas Thibault, James Mavity, Julian Hockey, Cox: Jude Skewes-Clinton
O515.02Ballarat Grammar 1 Noah Esmonde, Felix Oliver, Fergus Macdonald, Sam Crothers-Bade, Cox: Henry Dickinson
Race 1616. FSCH4+Y104 : Female School Coxed Four Year 10 Division 4First & Final
Start Time: 10:15 AM1000M
P216.01Ballarat Clarendon Eliza Moorhouse, Ella Mackenzie, Amaya Postlethwaite, Imogen Goldsworthy, Cox: Phoebe Jenkin
P316.04Loreto - Ballarat Emily Canavan, Kasey Drew, Jemima Clarke, Olivia Elliott, Cox: Chloe Severino, Coach: Tegan O'Dowd
P416.02Ballarat Grammar 4 Sarah Merrylees, Eliza Riordan, Annie Elliot, Eartha Izard, Cox: Alexandra Gaylard
P516.03Ballarat High Isabelle Yates, Lily Middleton, Ella Taylor, Georgia Deloas-Chapple, Cox: Sophie Dutli
Race 1717. MSCH4+Y104 : Male School Coxed Four Year 10 Division 4First & Final
Start Time: 10:20 AM1000M
Q217.04St Patrick's College Nicholas Huf, Angus Treweek, Will Rothe, Connor Smith, Cox: Benjamin Gibcus, Coaches: Ben Hutt, Ethan Lawler
Q317.03Ballarat High Evan Clyne, Ethan Peters, Jacob Di Michiel, Jie Castleman, Cox: Tyler Leith
Q417.02Ballarat Grammar 4 Jesse Selkirk, Jack Bond, Johnathon Adem, Angus Stewart, Cox: George Sinclair
Q517.01Ballarat Clarendon Charlie Murray, Harrison Callaway, Thomas Harris, Jarydd Jenkins, Cox: Samuel Hodge
Race 1818. FSCH4+Y103 : Female School Coxed Four Year 10 Division 3First & Final
Start Time: 10:25 AM1000M
R118.05Loreto - Ballarat Bonnie McLoughlin, Stephanie Jones, Keely Greer, Emma Houlihan, Cox: Lurdes Costa, Coach: Lauren Murphy
R218.02Ballarat Grammar 3 Alexandra Carter, Rebecca Cuff, Emily Baker, Sarah Askari, Cox: Tully Bryan-Wakeling
R318.04Damascus Eliza Robertson, Rebecca Grandi, Hannah Van Der Linden, Georgia Dalziel, Cox: Lily Jackson, Coach: Matthew Ashley
R418.03Ballarat High Jenna McCartney, Ellie Burquest, Maggie Martin, Olivia Webster, Cox: Eliza Webster
R518.01Ballarat Clarendon Grace Terrill, Annie Wright, Zali Palmer, Liseni Warnakulasuriya, Cox: Stella Michie
R618.06Phoenix Madison Barry, Samantha Spicer, Dakota Campbell, Ivy Timmins, Cox: Darci Berry
Race 1919. MSCH4+Y103 : Male School Coxed Four Year 10 Division 3First & Final
Start Time: 10:30 AM1000M
S219.03Ballarat High Liam Whittle, Dylan Taylor, Rhys Nelson, Joshua Clark, Cox: Kalliopie Theodoropoulos
S319.02Ballarat Grammar 3 Oliver Meakin, Angus Faull, Marcus Bedford, James Ham, Cox: Jeremy Aked
S419.01Ballarat Clarendon Tonderai Ndoro, Angus Oldaker, Edward Fogaty, Joel Walton, Cox: Oscar Fiorenza
S519.04St Patrick's College Jamie Quick, Jack Clinton, Jack Martin, Nick Gittings, Cox: Tyler Smith
Race 2020. FSCH4+Y102 : Female School Coxed Four Year 10 Division 2First & Final
Start Time: 10:35 AM1000M
T120.02Ballarat Grammar 2 Isabella Robson, Sophie Tan, Bronte Rix, Chloe Stewart, Cox: Shaneeta Muker
T220.04Damascus Evie Sargisson, Marli Dockerill, Azure Norman, Paris Murrell, Cox: Ellie Dickson, Coach: Dean Kittelty
T320.03Ballarat High Abbey Bourke, Kaitlyn Gatacre, Tara Jones, Astrid Jolly, Cox: Jorja Bourke
T420.01Ballarat Clarendon Eliza Byron, Mia Wachter, Karissa Kelly, Gabriella Fitzpatrick, Cox: Isabella Collins
T520.05Loreto - Ballarat Molly Ryan, Ruby Cheesman, Meg McKinnis, Lucy McKeegan, Cox: Maddison Lloyd, Coaches: Terryn Rodd, Caitlin Bell
Race 2121. MSCH4+Y102 : Male School Coxed Four Year 10 Division 2First & Final
Start Time: 10:40 AM1000M
U221.02Ballarat Grammar 2 Lachlan Sim, Frasier Southee, Oscar Lawson, Nicholas Butler, Cox: Jeremy Aked
U321.01Ballarat Clarendon Max Callahan, Bryn Allen, Ryan McNamara, Samuel Evans, Cox: Charlie Sutton
U421.04St Patrick's College Kai O'Keeffe, Max Spencer, Joe Freeman, Henry Ross, Cox: Harrison Ingram, Coach: Matt Geary
U521.03Ballarat High Jack Stokes, Alex Burns, Jack Clifton, Ky Smith, Cox: Ebony Calaby
Race 2222. FSCH4+O4 : Female School Coxed Four Open Division 4First & Final
Start Time: 10:45 AM1000M
V122.03Ballarat High Charlotte Ford, Isabella Rook, Ellena Raven, Sarah Parker, Cox: Georgie Simper, Coach: Robert Simmonds
V222.01Ballarat Clarendon Laura Schammer, Felicity Raschilla, Jasmine Fitzpatrick, Sophie Byrne, Cox: Cheyanne Bradshaw
V322.04Loreto - Ballarat 4 Courtney Tunnenham, Laura Main, Ruby Treweek, Ashlee Quick, Cox: Bianca Aguilar, Coaches: Matilda Coutts, Matilda Coutts
V422.02Ballarat Grammar 4 Madeline Holland, Abbey Macdonald, Prue Stewart, Caitlin Grieve, Cox: Lexie Brown
V522.06Phoenix Brittany Richardson, Elisa Lemenager, Ella Funcke, Jaime Gigliotti, Cox: Tayla Scutcheon, Coach: Kelly Steegstra
V622.05Loreto - Ballarat 5 Tamsin Keogh, Ruby Dean, Isabella Bennett, Alexandra Emonson, Cox: Lucy Cuthbertson, Coaches: Erin Gillespie, Olivia Houlihan
Race 2323. MSCH4+O4 : Male School Coxed Four Open Division 4First & Final
Start Time: 10:50 AM1000M
W223.02St Patrick's College 4 Justin Bleicher, Thomas Barry, Max Daunt, Kristofer Swan, Cox: Jackson Long, Coach: Ryley McDougall
W323.01Ballarat Grammar 4 Tom Conheady, Nicholas King, Harry White, Hugh Hoffmann, Cox: Henry Dickinson
W423.03St Patrick's College 5 Alexander Kirby, Bailey O'Keefe, Hamish Britt, Harry Fraser, Cox: Declan Mong, Coaches: Dallas Martin, Alex Mooney
W523.04St Patrick's College 6 Jeremy Chivers, Isaac Ballesty, Hugh Macdonald, Josh Kernick, Cox: Jackson Long, Coach: Nick McKenna
Race 2424. FSCH4+O3 : Female School Coxed Four Open Division 3First & Final
Start Time: 10:55 AM1000M
X224.01Ballarat Clarendon Lauren Gingell, Wynona Goldsworthy, Ellie Kaufmann, Lily Kittelty, Cox: Ruby De Ruiter
X324.04Loreto - Ballarat Molly Curran, Rachel Huber, Amy Foley, Molly Johnson, Cox: Shalya Lamb, Coaches: Tayla Seeary, Taylah Blake
X424.02Ballarat Grammar 3 Scarlett Robinson, Catherine Lidgett, Tessa Heath, Lucy Kirwan-Hamilton, Cox: Alice Young
X524.03Ballarat High Tara Burnett, Kate Hayes, Tyra Howard, Scarlette Theodoropoulos, Cox: Tiffani Smith
Race 2525. MSCH4+O3 : Male School Coxed Four Open Division 3First & Final
Start Time: 11:00 AM1000M
Y225.03St Patrick's College Matthew Harbour, Jed Cargeeg, Jonathan Debono, Samuel McCrum, Cox: Harry Taylor
Y325.02Ballarat Grammar 3 Harry O'Keane, Lachlan Warwick, Aaron Lowe, William Grills, Cox: Oliver Warwick
Y425.01Ballarat Clarendon Hugo Andrews, Charles Byron, Ben McKenzie, William Quartermain, Cox: Oscar Fiorenza
Race 2627. FSCH4+O2 : Female School Coxed Four Open Division 2First & Final
Start Time: 11:10 AM2000M
Z127.05Loreto - Ballarat Claire Demuth, Lucy O'Loughlin, Hannah Augustine, Hannah Cahir, Cox: Eyrin McCarthy, Coach: Stef Seeary
Z227.02Ballarat Grammar 2 Grace Henwood, Courtney Betts, Ele Allen, Isabel Unwin, Cox: Lily Dolan
Z327.04Damascus Letisha Guy, Maddy Edwards, Phoenix Neil, Jonte Lloyd, Cox: Macy Ludeman, Coach: Simon O'Brien
Z427.03Ballarat High Maisy Johnston, Alysha Forrest, Mia-Lee Bridges, Chloe Kimber, Cox: Emily Glass
Z527.01Ballarat Clarendon Charlee Pring, Maeve Clark, Maya Plange, Olivia Rickard, Cox: Neeve Hoffman
Race 2726. MSCH4+O2 : Male School Coxed Four Open Division 2First & Final
Start Time: 11:20 AM2000M
A126.03Ballarat High Jackson Blake, Jude Coles, Guerino Figlino, Josh Marnell, Cox: Tyler Leith
A226.04Damascus Jake Currie, Matt Watson, Liam Penn, Noah Arber, Cox: Castley Webb, Coach: Grant McKechnie
A326.02Ballarat Grammar 2 Guy A'speculo, Davis Coutts, Jonty Trotter, Oliver Pescott, Cox: Bryce Henwood
A426.01Ballarat Clarendon Jared Baum, Darcy Trethowan, Hamish McDonald, Darcy McEldrew, Cox: Napoleon John
A526.05St Patrick's College Brayden Sands, Mason Coutts, Will Peucker, Duncan Cadman, Cox: Zachary Smith, Coach: Caleb McGrath
Race 2829. FSCH4+O1 : Female School Coxed Four Open Division 1First & Final
Start Time: 11:30 AM2000M
B129.02Ballarat Grammar 1 Jessica Mahony, Isabella Conheady, Cecilia Hearn, Sophie Reinehr, Cox: Harriet Jones
B229.04Damascus Gemma Smith, Millicent Hockey, Erin Gore, Charlotte Ashley, Cox: Maddie Lamb, Coach: Simon O'Brien
B329.03Ballarat High Darcy McMickan, Ella Lukich, Chloe Hurdsfield, Lauren Salter, Cox: Maddy Harwood, Coach: Glenn Kallio
B429.01Ballarat Clarendon Jelena Black, Eddi Eppingstall, Emily Richardson, Phoebe Cameron, Cox: Aftyn Whitfield
B529.05Loreto - Ballarat Teagan Blythe, Maddi Clark, Laura Foley, Molly Grech, Cox: Grace Turner, Coach: Barry Halsall
Race 2928. MSCH4+O1 : Male School Coxed Four Open Division 1First & Final
Start Time: 11:40 AM2000M
C128.04Damascus Rhys Davis, Ethan Blackmore, Ethan Handley, Mackenzie Yandell, Cox: Caspian Linayao, Coach: Grant McKechnie
C228.02Ballarat Grammar 1 Henry Armstrong, Tim McConchie, David Cuff, Zac Oliver, Cox: Amelia Burke
C328.01Ballarat Clarendon Lachlan Matheson, William Harris, Fraser Davies, Joe Tyndall, Cox: Belle Crumpler
C428.05St Patrick's College Connor Shugg, Regan Champley, James Crilly, Hamish Crawley, Cox: Jackson Long, Coach: Brendan Scott
C528.03Ballarat High Lachlan Murfett, Tyler Loader, Osborne Willison, Noah Mullane, Cox: Evan Macaulay, Coach: James Warke